Контактный формуляр

Имя и Фамилия

Электронная почта

Тема сообщения

Сообщение

Przekazuję dane osobowe dobrowolnie.
Akceptuję Regulamin Luck 24h.

За каждый успешный совет программы FIRMA na START, Luck 24h заплатит Вам 100 польских злотых!

 

Предложение относится к партнерской программе FIRMA na START, благодаря которой всего за 250 PLN в месяц, каждый желающий может открыть и развивать свой бизнес в Польше без необходимости регистрации предпринимательской деятельности и рассчитываться  со своим нынешним Работодателем или Контрагентами на основании выставленных счет-фактур НДС.

 

Информация о деталях данного предложения предоставляется лично заинтересованным партнерам или клиентам, а ответы на основные вопросы  находятся в описании ниже.

 

FIRMA NA START

FAQ / Pytania i odpowiedzi

Czym jest FIRMA na START?
FIRMA na START to program partnerski Luck 24h w ramach Fundacji TSU, dzięki któremu możesz prowadzić swoją firmę bez potrzeby zakładania działalności gospodarczej oraz rozliczać się z Twoim obecnym Pracodawcą lub Kontrahentami na podstawie wystawianych faktur VAT.
Dlaczego warto korzystać z programu FIRMA na START?
Dzięki programowi FIRMA na START możesz sprzedawać, świadczyć swoje usługi lub realizować zlecenia, albo po prostu przetestować swój biznes przy minimalnych kosztach i ryzyku.
Jak założyć swoją firmę przy pomocy FIRMA na START?
Wystarczy zgłosić się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, telefonicznie lub mailowo.
Czy będąc gdzieś zatrudnionym lub mając własną firmę, mogę przystąpić do programu FIRMA na START?
Tak. Dzięki współpracy z nami możesz m.in. zmienić formę Twojego zatrudnienia i rozliczać się z Twoim obecnym Pracodawcą na zasadzie wystawiania faktur VAT.
Jak w praktyce wygląda korzystanie z osobowości prawnej Fundacji?
Formalny stosunek, jaki łączy Cię z Fundacją to umowa cywilnoprawna (umowa zlecenie lub umowa o dzieło), dlatego formalnie będziesz pracownikiem Fundacji. Na fakturach, które będziesz wystawiać, będą dane rejestrowe Fundacji. Natomiast dane Twojej firmy na umowach widnieją pod stopką w tzw. preambule, czyli Twój Kontrahent będzie wiedział, że realnym sprzedawcą lub wykonawcą usług jesteś Ty, a nie Fundacja.
Jakie są koszty prowadzenia mojej firmy?
W pakiecie 250 PLN miesięcznie otrzymasz osobowość prawną, na podstawie której możesz pełnoprawnie prowadzić swój biznes, jak również oferujemy doradztwo prawne (2,5h miesięcznie za darmo), księgowość, doradztwo podatkowe, dostęp do biur i sal konferencyjnych, doradztwo biznesowe, doradztwo IT i marketingowe, giełdę zleceń, wsparcie merytoryczne, szkolenia i infrastrukturę.
Czy koszty są uzależnione od wielkości moich przychodów?
Nie, niezależnie czy i ile zarabiasz płacisz liniową stawkę 250 PLN miesięcznie. FIRMA na START i Fundacja nie partycypują w Twoich przychodach.
Czy będę mógł/mogła wystawiać faktury VAT i rachunki?
Tak, otrzymasz dostęp do systemu fakturowego, w którym możesz wystawiać faktury online bez limitu.
Jak wygląda proces weryfikacji umów z moimi Kontrachentami?
Umowy przesyłasz do naszego działu prawnego, który w ciągu 3 dni roboczych weryfikuje je zwracająć uwagę na dobro Beneficjenta i Fundacji.  
Czy mogę mieć własną nazwę, logo i stronę internetową?
Tak, wizerunek swojej marki kształtujesz sam. Możesz również korzystać z serwisu Luck 24h: sprzedawać, świadczyć swoje usługi lub realizować zlecenia.
Ile minimalnie, a ile maksymalnie czasu mogę współpracować z Fundacją?
Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Minimalny okres współpracy wynosi 2 miesiące.
Czy mam pełną swobodę przy korzystaniu z zarobionych środków pieniężnych?
Twój przychód jest generowany na przydzielonym do Ciebie koncie bankowym, który uzyskasz przy nawiązaniu współpracy. Wypłatę możesz dokonać w każdej chwili zgodnie z wewnętrznymi zasadami Fundacji, czyli po autoryzowaniu przez Fundację wszystkich niezbędnych dokumentów (np. podpisanych skanów umów, faktur VAT, etc.).
Czy i jakie płacę podatki?
Płacisz podatek VAT (chyba, że korzystasz ze zwolnienia z VAT – np. nauka języków obcych). Dodatkowo płacisz podatek PIT (9% lub 14,4% w zależności od rodzaju działalności).
Czy płacę składki ZUS?
Jeżeli jesteś studentem i masz mniej niż 26 lat, to niezależnie od tego, jakie przedsięwzięcie prowadzisz, nie płacisz składek ZUS. Również jeśli nie spełniasz tych wymagań, a w ramach Twojego przedsięwziecia tworzysz jakieś dzieła (rezultaty), to odgórnie jesteś zwolniony z obowiązku odprowadzania składek ZUS, bo wypłacamy Twój zysk na podstawie np. umowy o dzieło.
Jakie muszę spełnić wymagania, związane z przetwarzaniem danych osobowych?
Obowiązkiem jest zgłoszenie bazy danych w GIODO lub zgłoszenie Administratora Bezpieczeństwa Informacji, wdrożenie procedur bezpieczeństwa w firmie, zawarcie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych z hostingodawcą, sporządzenie niezbędnej dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych. Zgłoszeniem do GIODO Twojej firmy zajmą się nasi specjaliści.
Czy mogę korzystać z przestrzeni biurowej Fundacji?
Tak, zapewniamy bezpłatny dostęp do sal konferencyjnych (z koniecznością wcześniejszej rezerwacji), z których możesz korzystać do 20 godz. miesięcznie oraz dostęp do sprzętu komputerowego.
W jakich sprawach mogę uzyskać pomoc?
We wszystim, co jest związane z Twoim biznesem: sprawy prawne, urzędowe, dotacje, dokumentacja (regulaminy, umowy) i etc.